27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל עפולה הפועל עפולה ספגה קנס של 3,000 ש"ח, ממאזנה הופחתו שתי נקודות
21 דצמבר 2016 מאת  זיו אמויאל

הפועל עפולה ספגה קנס של 3,000 ש"ח, ממאזנה הופחתו שתי נקודות

אוסאמה אבו סאמרה, השופט שניהל בשבת האחרונה את משחק הליגה הלאומית לנוער במחוז הצפון תיאר את האירועים האלימים שהביאו לפיצוץ המשחק בדקה ה-87: "מאמן עפולה חבט בפניו של שחקן חדרה, אוהד עפולה פרץ למגרש ונתן אגרוף בפניו של מאמן חדרה". העונשים בפנים


מאמן עפולה, יוסי עמר (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) מאמן עפולה, יוסי עמר (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

דו"ח חמור של צוות השיפוט שניהל את משחק הליגה הלאומית לנוער במחוז הצפון שפוצץ, בין הפועל עפולה להפועל חדרה, בשבת האחרונה. השלישייה בראשות אוסאמה אבו סאמרה ועוזריו, עודאי ח'לילה ואדריאן חוזין, נאלצו להתמודד עם אלימות קשה שהתרחשה לקראת סיום המשחק ובמהלכה הוחלט לפוצץ את המשחק ולסיימו עוד לפני המועד החוקי. עד אז הייתה התוצאה 1:1 במשחק שהתקיים במגרש הסינטטי בעפולה. הקבוצה המקומית עלתה ליתרון בדקה ה-23 מרגליו של ראזי מנסור, אבל האורחים הישוו בדקה ה-83 משער של גיא אהוד.

וכך כותב אבו סאמרה בדו"ח השופט שהגיש לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל: "בדקה ה-43, אחרי מחאות מיותרות והתערבות בהחלטות שלי וצעקות לא במקום מצד מנהל הקבוצה, עמי אסייג, נאלצתי להרחיק אותו". במקרה הנוסף, והמרכזי במשחק, תיאר אבו סאמרה: "בדקה ה-85, אחרי שער השוויון שהושג בדקה ה-83, היה כדור חוץ לטובת חדרה. השחקן בא לקחת את הכדור והמאמן של עפולה, יוסי עמר, דחף אותו בצורה לא מקובלת. בשעה זו, רץ מאמן חדרה, חוסיין אגבארייה להגן על השחקן שלו וצעק על מאמן עפולה 'מה אתה עושה? אל תתקרב עם הידיים על אחד השחקנים'. באותו רגע התנפלו אנשי הספסל של עפולה וניסו לדחוף את מאמן חדרה. אז פרץ אוהד מעפולה לכר הדשא וניסה לתקוף את מאמן חדרה, חוסיין אגבאריה, אך נעצר בדרך. לקחתי את חוסיין אחורה כדי להרגיע את המצב ואז הסתובב האוהד שוב לעבר אגבאריה, רק שהפעם הצליח לתת לו אגרוף על הפנים. המאמן התעלף ונשכב על הרצפה. אחר כך התחילה קטטה בין שתי הקבוצות. החלטתי להפסיק את המשחק, כי ראיתי שאין ערך ספורטיבי להמשיכו".

הרוחות לא נרגעו, אבו סאמרה: "מנהל חדרה, ישראל צרפתי, ביקש משחקניו לעזוב את המגרש וללכת לאוטובוס ואז כל שחקני חדרה עזבו. בהמשך, הגיע אחד מהנהלת עפולה וניסה לתת עזרה ראשונה לחוסיין עד שיגיע האמבולנס, כך שהחובש שהיה רשום בטופס לא נתן עזרה טיפולית עד הסוף. המאמן של עפולה ניסה לריב עם צרפתי ואמר לו 'אתה אפס מאופס, אתה זבל'. יוסי עמר גרם שהאווירה תתחמם עוד עם שחקני שתי הקבוצות. העוזר שלי, עודאי, ראה שעמר נתן מכה על הפנים לשחקן של חדרה בשם יונתן ריטר וניסה להתעמת עם אחד ההורים. אמבולנס הגיע אחרי כרבע שעה".

בבית הדין המשמעתי אמש (שלישי) הוחלט להעמיד לדין את הפועל עפולה בגין סעיפי אישום של פגיעה ע"י אוהדים, התפרצות לשדה המשחק, התפרעות, תגרה ותקיפה - וקנס את המועדון ב-3,000 ש"ח בפועל ובהפחתת שתי נקודות ליגה בפועל. גם הפועל חדרה עמדה לדין בגין סעיפי אישום של התפרעות, תגרה ותקיפה וספגה קנס של 3,000 ש"ח. מאמן הקבוצה, יוסי עמר, עמד לדין בגין סעיפי אישום של התנהגות בלתי הולמת ופגיעה בשחקן יריב. החלטה בעניינו של עמר עדיין לא התקבלה מאחר והדיינים מעוניינים לקבל עדות מעוזר השופט שהיה במשחק.


השאר תגובה