27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל בית שאן זיו סוויסה ודניאל יצחק הושעו מהפועל בית שאן, יחזרו לאימוני הקבוצה בהדרגה
11 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

זיו סוויסה ודניאל יצחק הושעו מהפועל בית שאן, יחזרו לאימוני הקבוצה בהדרגה

הבלם והקפטן המוכשר התבקש על ידי טייב לתווך בין המועדון לשחקני הבית בסוגיית העיכוב במשכורות נובמבר - מהלך שגרם לשיחה קשה בסיומה הושעה וחזר אתמול (שלישי) להתאמן. המגן הוותיק החליף דין ודברים עם המאמן, והושעה גם הוא. השחקנים סירבו להגיב לידיעה


דניאל יצחק (צילום: ירון כהן) דניאל יצחק (צילום: ירון כהן)

הפועל בית שאן נכנסת בפגרה הנוכחית למצב כוננות "רכש". אחרי החתמתו של דימיטרו האוקראיני-יהודי, הגיע גם צירופו של הקשר הנהדר, שלום עקיבא. בקבוצה יאיצו את המהלך להחתמת בלם בכיר, כפי שפורסם בשבוע האחרון באמצעי התקשורת.

מתחת לרדאר התרחש בשבוע האחרון אירוע לא פשוט בכלל בקבוצה, בסיומו הושעו למשך כשבוע ע"י המאמן, איתן טייב, הבלם והקפטן, דניאל יצחק, והמגן הוותיק, זיו סויסה. ראשי הפרקים של רצף האירועים נסובו סביב העיכוב במשכורות נובמבר לשחקני הקבוצה. הנהלת הפועל בית שאן הצליחה לגייס סכום כסף לא גדול, ולכן היה צריך להחליט מי השחקנים שיקבלו קודם. המאמן, טייב, ביקש להתייעץ בעניין עם דניאל יצחק, הקפטן, ולשכנע אותו לתמוך במהלך במסגרתו יינתן הכסף לשני שחקני הרכש בעלי השכר הגבוה יחסית שלא קיבלו עדיין את כספם - השוער, חיים זיסקינד, והקשר-חלוץ, לירון אלימלך.

יצחק הוביל את המהלך, שוחח עם השחקנים והשיג את תמיכתם המלאה לעניין בצירוף הבטחה כי בעוד כמה שבועות, כשההנהלה תשיג עוד מקור כסף, ישולמו המשכורות המאוחרות. המחשבה שעמדה מאחורי המהלך היא כי עבור שחקני הרכש מדובר בעבודתם היחידה, הפרנסה העיקרית, ועבור מרבית שחקני הבית של הפועל בית שאן מדובר בעבודה נוספת. בסה"כ מדובר ביצחק ובעוד שישה שחקנים מקומיים, לא כולל אדיר דיין, אליאור אוחיון ויניב דרעי, שהגיעו ממש לפני מספר שבועות ומשכורתם לא נכללת בחישוב הנוכחי.

ל"בסט-בול" נודע כי חודש לאחר המהלך המדובר, שוב הגיע סכום כסף לקבוצה, שאותו היו אמורים בהנהלה לחלק לטובת שחקני הבית שוויתרו עליו מקודם. "עכשיו היה תורם לקבל", סיפרו בסביבת השחקנים. בשלב זה, ביקש יצחק מטייב וההנהלה "לשחרר" אותו מהעניין, שכן הוא נשלח על ידי הקבוצה לשחקני הבית וסיפק להם הבטחה כמעט אישית שהנושא הכספי יוסדר ברגע שיתאפשר. והדבר הרי לא קרה. לאט לאט נוצרה אי הבנה בין טייב ליצחק, כאשר גם המנכ"ל, אורן מנחם, היה מעורב.

מתוך אי ההבנה, התפתחה שיחה קשה בין יצחק לטייב, במסגרתה עלו הטונים ולכאורה טענות של טייב כי מי מהשחקנים מנסה "לצאת" נגדו. לשיחה היה מעורב, בעל כורחו כמעט (היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון), גם המגן, זיו סוויסה, שיצא להגנתו של יצחק ופנה לטייב: "מה אתם מנסים להפיל את התיק הזה על דניאל? כולו כוונות טובות, רק ניסה לעזור לכם". טייב לא נשאר אדיש וענה: "מה אתה מתערב בכלל? מה אתה מדבר אליי בכלל?". שתי השיחות לא עברו חלק בגרון של איתן טייב, שהחליט על השעיית השניים.

בחלוף הימים, יצחק זומן אמש (שלישי) לשיחת הבהרה וחזר להתאמן. גם סוויסה יגיע ביממה הקרובה לשיחה אצל המאמן וישוב לאימוני הקבוצה באופן סדיר. "במקום מתוקן, דברים היו נראים אחרת", אמרו בסביבת הקבוצה. "מה יש לקפטן ולמאמן לדבר, לדון ולהתנהל עם ועל כסף? יש מנכ"ל, יש אנשים בעירייה, יש מי שמתעסק בזה. שחקנים ומאמנים צריכים להתעסק בעניינים מקצועיים". 

 


השאר תגובה