29יוני2017

אתם כאן: עמוד הבית כדורגל 2:1 ענק להפועל חדרה על 'רובי שפירא' במשחק העונה של ליגה א'
18 דצמבר 2016 מאת  נמרוד כץ

2:1 ענק להפועל חדרה על 'רובי שפירא' במשחק העונה של ליגה א'

המפגש בין הגדולות של המחוז הצפוני הסתיים במהפך וניצחון חניכיו של מומו ניסטל על אלו של עודד קוטר. עומר בוארון (שער חמישי בשלושה משחקים) העלה את החיפאים ליתרון, אסי גומה ואלירן חודדה (פנדל) הפכו את הקערה. חדרה פתחה פער של שתי נקודות בפסגה על איכסל. מי יוריד אותה משם? 


פיו פיו לאסי גומה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) פיו פיו לאסי גומה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

כ-400 צופים הגיעו במוצ"ש קריר לעכו, למשחק בו אירחה הפועל רובי שפירא חיפה את הפועל חדרה, במסגרת המחזור ה-13 של ליגה א צפון. משחק, אותו ללא ספק ניתן להגדיר כמשחק העונה. נצחון של אחת הקבוצות במשחק, מסדר לה את המקום הראשון. טרם תחילת המשחק, ציינה הקבוצה המקומית את יום השנה ה-15 למותו הטראגי של רובי שפירא, על שמו נקראת הקבוצה. בני משפחת שפירא נכחו בטקס, והאלמנה רחל שפירא נשאה דברים. שפירא איחלה לשתי הקבוצות הצלחה, שהטוב ביותר ינצח, והעיקר שיהיה משחק הוגן. חיפה מארחת כאמור בעכו, אותו קבעה כאצטדיונה הביתי עד תום העונה, זאת בשל מצוקת מגרשים בעיר חיפה.

בשער חיפה פתח שלומי איטח, במשחקו האחרון בקריירה, שכן נאלץ לפרוש ממשחק בשל פציעה. הוא עמד בין הקורות מתחילתו ועד סופו של המשחק. חיפה הגיעה למשחק אחרי 3 נצחונות רצופים מאז ההפסד להפועל איכסל. מאידך, חדרה הגיעה למשחק אחרי שהשוותה בשניה האחרונה את משחקה מול צעירי כפר כנא, שקטע רצף נצחונות. שתי הקבוצות הציגו משחק מבולגן במחצית הראשונה ומיעטו להגיע למצבים. בדקה ה-5 נגיחה של חדרה מצאה את איטח דרוך ומוכן. בדקה ה-11 פריצה טובה של מלסה הסתיימה בבעיטה שלו מעל לשער.

השער הראשון נפל בדקה ה-14: בוארון קיבל כדור נפלא מהרוש, התגבר על המגן, חדר לרחבה ובבעיטה מסובבת בעט פנימה. 0:1 חיפה! חיפה ירדה לאחור, אך חדרה במשחק מבולגן לא הצליחה להגיע למצבים ממשיים. בדקה ה-40 שוב נגיחה של חדרה מצאה את איטח מוכן. מיד לאחר מכן סימן איטח לספסל שהוא לא יכול להמשיך, אך הוא משך עד תום המחצית וכאמור המשיך גם עד תום המשחק. חדרה פתחה את המחצית השניה בסערה, בעוד חיפה נשארה בחדרי ההלבשה כנראה. דקה 48 בעיטה שטוחה של חדרה, איטח קולט.

בדקה ה-53 אסי גומה הנהדר של חדרה נגח את השיוויון, אחרי הגבהה יפה מצד ימין. 1:1. בדקה ה-60 כדור חופשי ממצב קורץ נבעט על ידי גומה מעל השער. בדקה ה-65 נפסק פנדל לזכות חדרה, אותו אלירן חודדה הבלתי נגמר בעט פנימה, וקבע מהפך. 2:1 גדול לחדרה! בדקה ה-89 מורחק סאמר וואהב בצהוב שני בשורות רובי שפירא. חדרה עם מחצית שניה טובה מנצחת ובצדק, בחיפה צריכים לבדוק למה לא עלו למחצית השניה.

חדרה מתבססת במקום הראשון, בעוד חיפה נשארת במקום השלישי ומתרחקת מאיכסל וחדרה.
חיפה תתארח בשבוע הבא אצל צעירי כפר כנא. חדרה תארח את מ.ס. טירה.
השאר תגובה