27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית כדורגל אורן גולן והנרי איפרגן: "מוכנים להרים את הכפפה למיגור הגזענות במגרשים"
01 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

אורן גולן והנרי איפרגן: "מוכנים להרים את הכפפה למיגור הגזענות במגרשים"

יושבי הראש של הפועל חדרה והפועל מגדל העמק בתגובות מעודדות ואחראיות אחרי פרשיית הקריאות הגזעניות לכאורה של אוהדי מגדל העמק לעבר שחקניה האתיופיים של חדרה. גולן: "קראו למנשה זלקה 'כושי', ו'תחזור לאפריקה', איפרגן: "אני אחקור ואגלה מי אלה אותם אוהדים שלנו"


שחקני חדרה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) שחקני חדרה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

פרשייה קשה במשחק ליגה א' צפון ביום שישי האחרון בין מגדל העמק להפועל חדרה. התוצאה בסיום הייתה 1:1, אבל מה שעוד קרה בסיום והעיב על המשחק היו הקריאות הגזעניות שנשמעו מצד יציע אוהדי מגדל העמק לעבר שחקני הפועל חדרה, ביניהם מנשה זלקה. "ישבתי ביציע של האוהדים שלנו שנמצא במרחק של 30 מטר, לא שמעתי בצורה מפורשת את המילים אבל מבירור שעשיתי שאלתי את השחקן והבנתי שקראו לו 'כושי', ו'תחזור לאפריקה'", כך אמר בעלי הפועל חדרה, אורן גולן, לתוכנית "היציע הצפוני" ברדיו 'קול רגע' עם נדב מעוז ועופר שלומון.

הוא הוסיף כי "הקוון שמע את הכל, והשופטים יכתבו את זה בדו"ח כי מגדל העמק ניגשו לשחקן והתנצלו והכל. נחכה לדו"ח ונראה מה תהיה התגובה. אנחנו כמועדון מגנים את הדבר הזה. בקבוצה הבוגרת יש לנו שישה שחקנים ממוצא אתיופי, ומעבר לזה חוץ מללטף ולחבק ולתמוך ולעודד את השחקנים שלנו - אין לנו הרבה מה לעשות. אני מסכים שצריכה להיות תגובה חריפה לגזענות. פרט לגינוי התקשורתי, אולי אנחנו צריכים להתאגד כל יושבי הראש בליגות א' כדי לנסות ולמגר את התופעה הזו. אני בעד, ואני מוכן להרים את הכפפה הזו".

הנרי איפרגן, יו"ר מגדל העמק: "כמובן ששמעתי את הדבר הזה רק בסוף המשחק. במהלך המשחק לא שמעתי את הדברים האלה מהקהל שלנו, באופן אישי. ברור שליבי ליבי עם חדרה ואני הכי מגנה את זה. הדברים האלה עברו מן העולם, גם מהספורט, גם מהכדורגל.. אין לזה מקום בשום תחום בחיים שלנו. אנחנו מגנים את זה, זה ברור. אותם אנשים שבמידה ועשו את זה, אין להם מקום ביציעים שלנו במגדל העמק. אני יכול לחקור את הסוגיה הזו ולגלות מי האנשים שזרקו את הקריאות הגזעניות. אם זה נכון, גם אני מוכן להרים את הכפפה, אם בדיבור ישיר או במה שצריך בתקשורת".
1 תגובה

  • קישור לתגובה אאא 02 ינואר 2017 אאא

    אל תשחק אותה תמים מנשה ראינו איך בסוף המשחק חיפשת לריב עם אוהד שקילל את אמא שלך אז אל תגיד קריאות גזעניות

השאר תגובה