27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל גלבוע גליל רועי פרל על רמי הדר: "הוא לא מה שאתם חושבים. לא מתנשא ולא שחצן"
18 דצמבר 2016 מאת  זיו אמויאל

רועי פרל על רמי הדר: "הוא לא מה שאתם חושבים. לא מתנשא ולא שחצן"

מאמן הפועל עפולה התייחס בראיון ל"היציע הצפוני" ברדיו 'קול רגע' להחלטה של המאמן ("אחד החברים הטובים שלי בכדורסל") לעזוב את מכבי ת"א: "חבל לי על מה שקרה איתו, אבל בכדורסל שלנו אתה חייב ללכת עם מגפיים. לא קל לעזוב כ"כ מהר את מכבי". על מי מוטלת האחריות, והצהובים לאן?


רמי הדר (צילום: לילך וייס, באדיבות מנהלת הליגה) רמי הדר (צילום: לילך וייס, באדיבות מנהלת הליגה)

לא פשוטים הם חייו של מאמן, גם רמי הדר הבין זאת בסוף השבוע. בשישי האחרון קיים מאמן מכבי ת"א המתפטר מסיבת עיתונאים מאולתרת במהלכה הודיע: "הבנתי שאני לא יכול לשנות את המצב. לגבי העיתונאים, אל תדאגו, מערכת היחסים איתכם תישאר אותו דבר - אל תתקשרו אליי, ואם תתקשרו אני לא אענה".

בתוכנית "היציע הצפוני" ברדיו 'קול רגע' עם נדב מעוז ועופר שלומון, ניתחו את הסוגיה דווקא ביחד עם קולגה של הדר, מאמן הפועל עפולה, רועי פרל. "גילוי נאות, רמי הדר הוא אחד החברים הכי טובים שלי בכדורסל", גילה פרל והוסיף: "לא אשקר שכשראיתי שהוא התפטר זה היה לא נעים ברמה האישית, אגב עם כל מאמן שמתפטר. יש פה בעיה עם מעמד המאמנים בכדורסל הישראלי. נוצרה סיטואציה במדינה שאחרי כל כמה מחזורים נולדים עוד מאמנים ששוחטים אחד את השני ביציע, ובאינטרנט, ובטלוויזיה. בענף הזה אתה צריך ללכת עם מגפיים, גם אני חוויתי את זה ברמה האישית. חבל לי מאוד על מה שקרה עם רמי. אני מכיר את רמי מקרוב, הוא ממש לא מה שחושבים. הוא לא מתנשא, הוא לא שחצן. כל מה שהייתי צריך ממנו בחיים, הוא היה שם בשבילי. גם כשעברו עליי כל מיני דברים לא נעימים, הוא היה הראשון בבית שלי לעזור לי. הוא אדם שמכבד את הבריות, אדם נהדר".

למה הוא לא עזב יחד עם ארז אדלשטיין?
"ברור לכולם שכשמאמן מפוטר, אותו המאמן בטוח שהעוזר שלו צריך לעזוב יחד איתו. זה לגיטימי. אפילו ארז אמר עוד בתחילת העונה להנהלת מכבי שיש המון דברים שלא הולכים להסתדר פה ברמת היורוליג, ברמת הליגה, דברים מקצועיים שצריך לשפר ולתקן, ולא ממש קיבל את התשובות. רמי הדר לא חשב ככה בנקודת הזמן ההיא, רמי הדר הרגיש שאולי כדאי לעשות משהו אחרת. אנחנו צריכים להיות אמיתיים: אני לא נכנס לכיסו של רמי הדר, אבל עוזר מאמן במכבי ת"א לא משתכר פחות מחצי מיליון שקל נטו בעונה. אם אתם תגידו לי שאתם מעבירים את החיים שלכם למרכז הארץ אחרי שמכבי ת"א פונה אליכם לא רק שארז מאמן, כי לפי מיטב ידיעתי הם פנו לרמי עוד לפני. ואתם אולי הולכים לוותר על חצי מיליון שקל. או שאתה נשאר או שאתה הולך. המערכת תחליט. לא שואלים אותך. אם אתה לא לוקח את התפקיד, ישלחו אותך הביתה".

"בסופו של יום, אם ארז הרגיש שרמי חפר לו בור חלילה, מה שאני משוכנע שלא, אז יכול היה להגיד", הוסיף פרל, "אבל אני אעיד על עצמי, אם העוזר שלי עשה הכל כדי לעזור לי לנצח - ביום שאני הולך, הוא יכול ומוזמן להישאר. לגבי ההמשך של רמי, אני מעריך שהשנה רמי יישאר בבית. אני מכיר את הכדורסל של רמי, החלק הכי חשוב למאמן כדורסל היא תקופת ההכנה. גם ארז אדלשטיין סירב במשך שנים לבוא לקבוצות באמצע העונה. אז רמי יעדיף לבנות את הקבוצה מההתחלה. ברור לכולנו שאחרי שאתה במכבי ת"א, הצעד הבא יכול להיות חולון או אשדוד. אנחנו במדינה קטנה, ליגה קטנה. ואם לא, זה לא פחיתות כבוד לאמן את מכבי ראשל"צ, הפועל ת"א וכו'. אני פעם הייתי עוזר של אלי רבי, והוא אמר לי שביום שמפטרים אותו הוא רוצה שאני אשאר כי זה לא באמת מעניין אותו מי יאמן אחריו".

מה יהיה עם מכבי ת"א?
"עולים שמות של מאמנים שכבר עבדו במכבי, אז הכל אפשרי. אני חושב שמכבי חייבת לייצר שדרת ניהול כמו שיש בכל חברה. בעלים, מנכ"ל שיקבע את הדרך, מנהל מקצועי שבנה קבוצות יורוליג. אני מעריך שבסופו של יום, צמצום מקבלי ההחלטות ועזרה מהמאמן בבניית הקבוצה - יביאו תוצאות טובות. בסופו של דבר כל המערכת צריכה לקחת אחריות. היו אנשים מסביבו שבחרו שחקנים. זה לא הגיוני שמתוך מערכת של 20 איש שהם בעלי תפקיד, תמיד המאמן מוצא את עצמו בחוץ".
השאר תגובה