27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל עפולה אחרי חודש ללא ניצחון: עפולה השיגה 77:88 ביתי על עירוני ר"ג
11 ינואר 2017 מאת  מייקי קורי

אחרי חודש ללא ניצחון: עפולה השיגה 77:88 ביתי על עירוני ר"ג

אחרי תקופה קשה, הפועל עפולה השיגה ניצחון חשוב על האחרונה בטבלה עירוני רמת גן ששבר בצורת של שלושה הפסדים רצופים. רון סבג הצטיין. מן העבר השני, פציעה קשה למרקו קילינגסוורת' שכנראה גמר את העונה, עדני דגן: "ננסה למצוא לו מחליף"


יכול לחזור לחייך. רועי פרל יכול לחזור לחייך. רועי פרל

שני שמות בלטו הערב (רביעי) מעל כולם בהיכל הספורט בעפולה. הראשון הוא מרקו קילינגסוורת', כמעט שאמרנו הבלתי נגמר שנפצע בסמוך לסוף המחצית הראשונה ופונה לבית החולים כשהערכת הצוות ברמת גן היא לשבר בפיקת הברך. שחקני ומאמני שתי הקבוצות שדיברנו איתם לאחר המשחק וכמובן שגם אנחנו בבסט-בול מאחלים ושולחים לו איחולי החלמה מהירה. 

השם השני הוא של של המצטיין במשחק רון סבג רכזה של עפולה שקלע אמנם רק 7 נקודות אבל חילק גם 6 אסיסטים ושלט בקצב המשחק בצורה מושלמת ובדקות בהן היה על המגרש נראתה עפולה מסודרת ומאורגנת בהתקפה ובהגנה, וכשישב על הספסל בשל צבירת עבירות נראתה הקבוצה כעדר ללא רועה.

אז מה היה לנו שם..

הרבע הראשון היה כולו בשליטה מלאה של עפולה כששחקניו של עדני דגן המאמן החדש והמצויין של עירוני מציגים משחק מבולבל ובסיום הרבע 23-7 לביתיים.

ברבע השני עם ירידתו לספסל של סבג ועל אף שורה סטטיסטית לא רעה של 14 נקודות ו6 אסיסיסים מצד עומר טל הרכז המחליף, הפך המשחק של עפולה למבולבל יחד עם יכולת טובה מנגד של ארון בראון שסיים עם 35 נקודות ובעיקר נעילת הצבע של מרקו קילינגסוורת' ירד ההפרש ל4 עד לאותה נחיתה לא טובה של הסנטר על הברך ממש לרוע מזלם של הרמת גנים בסיום המחצית.

המשחק הופסק ל10 דקות עד לפינויו היישר לתל אביב לבית החולים איכילוב.

במחצית השנייה צמד הזרים המקומי קנון וקייסי טיילו בצבע של האורחים משל היה זה המדרחוב בשדירה בעפולה ביום חג ועם 16 ו18 בהתאמה ניצלו את חסרונו של האיש הגדול  ויחד עם אוראל לב ובניצוחו של סבג הגיע ההפרש ל21 נקודות ונראה היה שהגארבאג' טיים יימשך כל הרבע האחרון.

משחק נוראי של יועד בית יוסף עם 8 איבודים לא הוסיף לסגולים וכשהמשחק כבר נראה גמור ירד סבג לספסל לאחר העבירה השלישית אולי אפילו ליותר מדי זמן, כשעדני דגן השועל הוותיק ידע לנצל את ההזדמנות (כולל ספיגת טכנית מכוונת) ו4 דקות לסוף ההפרש כבר הפך לחד ספרתי. אבל אז רועי פרל החליט שהגיע הזמן להחזיר את סבג למשחק והעפולאים סגרו עניין ורשמו ניצחון מצויין שמראה על הרבה אופי אחרי התבוסה בשבת לנס ציונה.

לאחר המשחק אמר המאמן המפסיד עדני דגן: "מאחל החלמה למרקו. כשנפצע זה היה משחק רק של 4 הפרש והרגשנו שזה בידיים שלנו. מובן שננסה למצוא לו מחליף במיידי. על המשחק המאכזב של בית יוסף אמר המאמן: "יועד מאד רצה לקחת את המשחק עליו והחזיק בכדור יותר מידי ושגה במסירות אבל זה קורה. יש ימים כאלה"   

המצטיין רון סבג נשאל אם ציפה לניצחון קל ומיד ענה: "איזה קל?", והוסיף: "קודם כל אני רוצה לאחל החלמה מהירה למרקו. שמח ששיחקתי טוב אבל מה שחשוב שזה היה ניצחון קבוצתי".

ואנחנו אומרים כן יירבו. בשבוע הבא משחק חוץ קשה בכפר סבא. שפטו מצויין קוזה, צ'צ'יק ומערבי. 140 צופים בעפולה.

סייעה בהכנת הכתבה: יפית נפתלי

 


1 תגובה

  • קישור לתגובה חגי פלק 11 ינואר 2017 חגי פלק

    השיפוט הפריע בעיקר לשתי הקבוצות. מצוין בטוח הוא לא היה.. מספיק היה לראות את תגובות שני המאמנים לשריקות. אתם צריכים לבוא לכמה שיותר משחקים כדי להבין את רמת השיפוט בליגה הזו ובעיקר איך זה משפיע על המאמנים והשחקנים. זה לא כדורגל שאם שופט לא שורק לפנדל או מרחיק אז הוא לא הכי מורגש. כאן מרגישים את השופטים לאורך כל המשחק ולצערנו בשנתיים האחרונות השיפוט בליגה הזו פוגע בעיקר בקבוצות.

השאר תגובה