27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל נצרת עילית מנכ"ל איגוד השופטים לשמעון הדרי: "קשה להיות מאמן כושל עם אפס הישגים"
05 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

מנכ"ל איגוד השופטים לשמעון הדרי: "קשה להיות מאמן כושל עם אפס הישגים"

סיפור בלתי ייאמן: נצרת עילית ביקשה לפסול את השופט, קובי לחם, וסורבה ע"י יריב טפר. בעקבות כך, קיבל האחרון הודעות קוליות ממנג'ר נצרת עילית: "בן אדם נאלח, אתה כלום ושום דבר. המערבבן הלאומי. יא אפס, אני מצפצף עליך. אתה יכול לקפוץ לי". ואיך טפר יצא נקי מכל הסיפור הזה? 


שמעון הדרי (צילום: אבי רביבו) שמעון הדרי (צילום: אבי רביבו)

המנהל המקצועי של הפועל נצרת עילית, שמעון הדרי, הורחק היום (חמישי) לשלושה חודשים מכל פעילות במועדון ו/או בכל אחת מקבוצות המועדון, הורחק לשלושה חודשים מכל פעילות ייצוגית כזו או אחרת בהתאחדות לכדורגל ונקנס ב-2,000 ש"ח - זאת בעקבות שיחת הודעות קוליות חריפה בוואצאפ בינו לבין מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר. כזכור, וכפי שפירסמנו בשבוע שעבר ב'בסט-בול', השניים ניהלו שיחה בוואצאפ במסגרת מסרונים קוליים כאשר הדרי יצא חוצץ והשתלח בטפר ובאיגוד בעקבות שיבוצו של קובי לחם למשחק ההפסד של נצרת עילית בנשר (1:3), למרות בקשותיה של נצרת עילית שלא לעשות כן.

והנה הסיפור המלא, כולל הציטוטים המלאים. אחרי שפנה לטפר בבקשה לשנות את השיבוץ של קובי לחם למשחק מול נשר, וסורב ע"י מנכ"ל איגוד השופטים, הגדיל לעשות הדרי כשפנה לקוון המיועד במשחק, שניר זכריה, עימו בדק אם ביטלו את השיבוץ של לחם. יום לאחר ההפסד מול נשר, שלח הדרי לטפר הודעות קוליות בזו הלשון: "אתה יכול לערבב חלק מהזמן, לא כל הזמן. תפסיק להיות המערבב הלאומי, אני לא פוחד ממך, אני לא אוכל ממך, אני מבין שאתה הבן אדם הכי נאלח שיש באיגוד השופטים ואני אגיד את זה גם ליצחקי. אני לא יודע מי מינה את מי, אבל אני אגיד את מה שאני חושב ואם אתה חושב שאתה איזה דון קורליאונה, יש לך טעות אח יקר. אתה כלום ושום דבר".

הודעה נוספת שנשלחה לטפר ע"י הדרי: "שבת שלום יריב, אתה מבין שאנחנו מה שנקרא מקדמים את הצרה. אתה ממשיך לערבב את כולם, את כל העולם, במקום להוריד אותו מהשיפוט אתה מספר סיפורים ליו"ר האיגוד, ובסופו של דבר השופט החתיכת כלומניק הזה, גם לוקה במשחק וגם מקלל את צ'קול ואומר לו 'כוס אמק'. אנחנו מגישים תלונה ב'ויצמן-יער' אבל אתה תהיה חלק מהתלונה שלנו, על ההתנהלות שלך. לכל אורך הזמן אנחנו נתנו התראה 48 שעות לפני המשחק. מדובר בבן אדם שבא לפגוע בהפועל נצרת עילית בכוונה. בגלל שצ'קול אתיופי, אז הוא גזען. הוא קילל אותו והוא יגיע לחקירה ב'ויצמן-יער' וגם אתה כי אתה ממונה עליו. ואתה, ידך גם בדברים האלה".

הודעה נוספת ששלח הדרי לטפר: "אתה רואה כמה אתה אפס, למה אתה אפס, כי אני כבר שלוש שנים לא מאמן, אני מנהל. אז אני מצפצף עליך. מה חטאתי ומה פשעתי, מה אתה יכול לעשות. אתה יכול רק לקפוץ לי. במקסימום אני אגיע לוועדת משמעת כי דיברתי עם דון קורליאונה, יריב טפר, המערבב הלאומי, סו וואט. אני לא מאמן אחי, אתה מנכ"ל איגוד השופטים ואתה הבושה הכי גדולה לאיגוד השופטים. זה אני אדע להגיד לתקשורת, ואני אתעמת איתך בתקשורת ואני לא ארפה ממך. כי אתה הבעיה המרכזית של איגוד השופטים. לא השופטים, אתה". יצוין, שבדיון המכריע אמר הדרי לדיינים כי "אני מתנצל על תוכן דבריי, ומביע חרטה מלאה על מה שנאמר".

טפר הודה בדיון כי לאחר אחת ההודעות ששלח אליו הדרי, ענה מנכ"ל איגוד השופטים למנהל המקצועי של נצרת עילית: "מאוד קשה להיות מאמן כושל עם אפס הישגים. אני מבין ולכן לא מתרגש מההודעות. לא נורא, אני אפעל בהתאם לתקנון ולחוק ואתה תשלם על ההתנהלות שלך".

הדיין, נועם ליובין, אמר לפני הכרעת הדין: "לגופם של דברים, הרי שדבריו של הדרי כלפי מר טפר היו קשים. לא כך הייתי מצפה שינהג אדם הנמצא בשדה הכדורגל מזה 30 שנה ויותר, ולא משנה מה הסיטואציה אליה נקלע. היה על הנאשם לנהוג באיפוק ובוודאי שלא לשחרר חרצובות לשונו בצורה כה בוטה כלפי מר טפר. אוסיף כי אילו לא סברתי כי דבריו של הנאשם כנים, לא היה חוזר לפעילות כלשהי במסגרת הקבוצה לפרק זמן ארוך הרבה יותר".

בנצרת עילית המומים מההחלטה, גורם בכיר אמר ל'בסט-בול': "אין לי בעיה עם העונש, כי יכול להיות ששמעון באמת התנהג כמו אחרון האוהדים בכל הטינוף והדיבור הנגוע הזה. אבל יכול להיות שבמדינת ישראל, כדורגל ישראלי של 2017, מנכ"ל איגוד השופטים מדבר לבעל תפקיד די בכיר ומוכר בכדורגל (וגם אם לא, זה לא משנה) בצורה מגעילה כ"כ ואומר לו 'אתה מאמן כושל עם אפס הישגים'?? איפה נשמע דבר כזה?? והוא עוד יוצא נקי! מרחיקים את שמעון לשלושה חודשים והוא לא יוכל לעבוד אצלנו בשלושה חודשים האלה, וטפר יוצא נקי בלי כלום?? לאן הגענו??".
1 תגובה

  • קישור לתגובה מכיר את הדרי 05 ינואר 2017 מכיר את הדרי

    למה רק שלושה חודשים ???
    הגיע הזמן שהאדם השחצן הגס והבוטה הזה יורחק לצמיתות מכל תחום שקשור לספורט. בגלל אנשים כמוהו הספורט במדינתנו נראה כפי שהוא.

השאר תגובה