27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל נצרת עילית עידן בראון לא הגיע לנצרת עילית מהסיבות הנכונות, גיל ברעם צודק
12 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

עידן בראון לא הגיע לנצרת עילית מהסיבות הנכונות, גיל ברעם צודק

פוטר או התפטר, זה באמת לא משנה. מה שחשוב הוא שהמאמן הצעיר חתם בנצרת עילית בגלל שהבטיח לעובד גרינפלד ז"ל שיסגור מעגל כמאמן הקבוצה. מי עמד מאחורי ההחלטה להוציא את הדם ה"רע" מחדר ההלבשה והאם הובטח לבראון שיהיה חיזוק בינואר? טור דעה


עידן בראון (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) עידן בראון (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

ביום שאחרי פיטוריו של עידן בראון מהפועל נצרת עילית, המחשבה הראשונה שעולה בראש היא שיש מצב שהכתובת הייתה על הקיר. אבל יש מצב שגם לא. פוטר או התפטר, זה באמת לא משנה ולא מעניין. בשורה התחתונה, המאמן שהגיע לפני כחודשיים וחצי לקבוצה בחוץ. כשאני אומר שהכתובת הייתה על הקיר אני מתכוון לתוצאות הסבירות מינוס שהשיגה נצרת עילית בכל העונה הזאת, ובעיקר על ה'אין' בשורה שבראון הביא למועדון. כשאני אומר שהכתובת דווקא לא הייתה על הקיר, אני מתכוון שהייתה תחושה שבזכות העובדה שבראון גדל במועדון וקיבל לכאורה אור ירוק מגיל ברעם לשחרר את השחקנים ה'כבדים' (לא כלכלית, אלא שנתנו את הטון בחדר ההלבשה) - זה הרגיש כאילו המועדון הולך בדרך חדשה שתניב תקופות טובות. אבל זה לא קרה.

בימים האחרונים דרש בראון את מה שלכאורה הובטח לו ע"י המנכ"ל, גיל ברעם, במעמד החתימה. נשחרר כמה שחקנים בכירים, נאוורר את חדר ההלבשה ובינואר תקבל חיזוק, כך טוענים מקורבי בראון שברעם אמר לו. נכון או לא נכון, שוב, זה כבר היסטוריה. העניין שהכי מפריע לי הוא שעידן בראון לא הגיע לנצרת עילית מהסיבות הנכונות. אחרי הקדנציה בהפועל פ"ת, אחרי החתימה כיועץ של מחלקת הנוער בנס ציונה, אחרי שהצליח להשאיר את רמה"ש בליגה הלאומית בעונה שעברה כשעשה פינאלה נהדר. אחרי כל זה, הסיבות לחתימה בנצרת עילית היו שגויות והן אלה שגרמו לו בסופו של דבר לעזוב.

כשאני אומר 'לא מהסיבות הנכונות', אני מתכוון לדברים שאמר תחת כל עץ רענן מיד אחרי החתימה בנצרת עילית: "הבטחתי לעובד גרינפלד שאסגור מעגל כמאמן הפועל נצרת עילית". אני לא מזלזל ביחסים שהיו לעידן בראון עם עובד גרינפלד, אבל עבורי הוא היה אחת הדמויות המרכזיות בנצרת עילית. אדם נדיר משכמו ומעלה שזכיתי להיות איתו במערכת יחסים מקצועית קרובה וכנה. ולמרות זאת, עידן בראון בכלל לא רוצה לעבוד בצפון. אז בשביל מה? בשביל עובד גרינפלד? ולא חשבת על כל הדברים האחרים שמסביב? ועל ההשלכות? לא לרצות לעבוד בצפון זו התנשאות, בדיוק כפי שעידן בראון מציג לראווה בחודשים האחרונים. הצפון זה קטן עליי, אני מעדיף לעבוד במרכז. אז תלך למרכז, ידידי, ושתהיה לך הצלחה.

באשר לדרישות החיזוק לכאורה שעליהן קיבל אישור לכאורה ממנכ"ל המועדון, גיל ברעם. בנצרת עילית מכחישים דרישות כאלה, אבל בסביבתו של בראון טוענים שמהרגע הראשון הוא ידע שעם הסגל הנוכחי אי אפשר להישאר בליגה. בנוסף, בראון תמך במהלך של שחרור השחקנים הבכירים (חודדה, מאיר כהן, יהודה ז'נו) אבל בתמורה דרש שבינואר יבואו שחקנים אחרים במקומם. ואז באה הבריחה. בראון מבין שחיזוק לא יהיה, יודע שהספינה הולכת לטבוע וברור שבורח כל עוד נפשו בו.

ועוד מילה לסיום - יכול להיות גם שגיל ברעם לא היה מרוצה מעידן בראון. התקריות עם ירדן כהן, חוסר האמונה בשחקנים הצעירים שגדלו במועדון, התחושה כאילו עידן בראון כבר מחזיק ברקורד של שנים ארוכות בכדורגל הישראלי ובינינו ממש לא. כל אלה אולי גרמו לברעם להרחיק ממנו את בראון. ולגבי שחרור השחקנים הבכירים, יכול להיות בעצם שכל הדברים האלו היו פרי יוזמתו של עידן בראון, אבל לברעם היה נוח שמי שיקבל את כל הריקושטים הוא בראון בעצמו. הכל אפשרי.

 


השאר תגובה