29יוני2017

אתם כאן: עמוד הבית הפועל נצרת עילית שמעון הדרי: "מורידים שופטי ליגת העל ללאומית, מה אנחנו? ליגת סטאז'?"
13 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

שמעון הדרי: "מורידים שופטי ליגת העל ללאומית, מה אנחנו? ליגת סטאז'?"

המנהל המקצועי של נצרת עילית בראיון מיוחד ל'היציע הצפוני'. על ההתכתבות עם מנכ"ל איגוד השופטים: "צד אחד קיבל עונש, הצד השני יצא חופשי. בשורה התחתונה לא יהיה שיפור ולא כלום, עצוב", על עידן בראון: "האמוציות גברו על השכל", ועל מצב הקבוצה: "צריך להתרכז במה שיש ולא במה שאין"


שמעון הדרי (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) שמעון הדרי (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

שמעון הדרי, המנהל המקצועי של הפועל נצרת עילית, עובר ימים לא פשוטים. מאותה התכתבות מתוקשרת עם מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, דרך המצב הקשה שאליו נקלעה הקבוצה, המשך להתפטרותו השבוע של עידן בראון כמאמן הקבוצה ועד לימים האלה שבהם הוא צריך, יחד עם מוטי קריספיל, לקחת את העניינים לידיים ו"לנצח" 'על' ו'את' העסק הזה. איכשהוא. בין לבין התראיין הדרי לתוכנית "היציע הצפוני" ברדיו 'קול רגע' עם נדב מעוז ועופר שלומון.

"אני חוזר אל הקווים באופן זמני ביותר. כבר לפני שלוש שנים קיבלתי החלטה עם עצמי שמאמן ראשי אני לא אהיה, בעיקר בגלל מה שאנחנו רואים שקורה למאמנים בישראל. אין כבוד למקצוע", כך אמר הדרי והוסיף: "כמנהל מקצועי, אני יודע שצריך לתת למאמן את האוטונומיה, את המעטפת ואת הכלים העיקריים שהוא יוכל להצליח. עידן בראון קיבל את המעטפת הזו. השתדלתי מאוד להעשיר אותו, אבל עידן מזכיר לי אותי ועוד כמה מאמנים צעירים על הדרך. האמוציות לפעמים מתגברות על השכל הישן. היום המאמן הישראלי צריך להתיישר עם אגודות, עם בעלים, עם יושבי ראש. המאמן הישראלי לא יכול להביא היום את מה שהוא רוצה. לפעמים צריך להיות חכם, ולא צודק. כל מי שמאמן היום ברמות הכי גבוהות יודע שהוא צריך להתיישר עם המדיניות. אם מאמן רוצה היום להכניס את ה'אני מאמין' שלו בקבוצה, זו בעיה רצינית".

"מי שמכיר את מה שקרה איתי בשנה האחרונה, אז שמעון הדרי הוציא את החוזה שלו מהבקרה התקציבית מזמן", המשיך הדרי, "עשיתי את זה כדי להעביר שחקנים אחרים. לא לקחתי כסף תקופה ארוכה, אבל רק גיל ברעם יכול להעיד איך אני מתנהג בנצרת עילית. כשהגעתי לבקרה, שאלו אותי אם השתגעתי. אמרתי שהכדורגל זה לא הפת לחם שלי, ואני רוצה שהקבוצה תהיה חזקה וטובה".

"נצרת עילית, במלחמת הישרדות, זה לא משהו חדש", הבהיר המנהל המקצועי. "אני וגיל ברעם נבחר ביחד את המאמן הבא ביחד. נצרת עילית לא תישאר לאורך זמן בלי מאמן. עידן עזב לפני יומיים-שלושה, ויש לנו כבר משחק ביום שני מול רמה"ש. כולם מכירים את הבעיות של נצרת עילית, אבל אנחנו לא מחפשים תירוצים, אלא פתרונות. ופתרון בא בתוך תהליך. נצרת עילית, מהיום שירדה מליגת העל, היא נמצאת בהישרדות. זה מצב שאנחנו לא בוחרים אותו אף פעם, למרות שהשנה ממש לא חשבנו שזה מה שיהיה. הליגה הלאומית השנה היא אחת הקשות ביותר, אני לא חושב שאנשים לא מבינים בכלל".

על הפרשייה עם יריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים: "יריב ואני נפגשנו, והכל בסדר. זה קודם כל. בעניין השופטים.. כשנהג לא נוהג טוב פעם ראשונה, שנייה, שלישית - צובר נקודות רעות, עובר איזו השתלמות, נהיגה מונעת וכו'. אם ממשיך להתנהג ככה, לוקחים לו את הרשיון והוא שובת מנהיגה. לא יעלה על הדעת שבאיגוד השופטים שופט לא טוב בליגת העל, מורידים אותו לשפוט בליגה הלאומית. מה זה אומר? שבליגה הלאומית עושים עלינו סטאז'? השנה קורה משהו ברמת השיפוט, היא נמוכה מאוד. הקטע שמקומם אותי ועוד רבים, זה שבאיזשהו מקום מאמן שטועה פעם, פעמיים או שלוש, הולך הביתה. אצל השופטים זה לא ככה. למה שופט לאומית שהוא לא טוב צריך ללכת לשפוט בליגה א'? שם הוא לא יעשה נזקים?? שופט שייך לסגל לאומית - שייקחו אותו להשתלמות. השופטים באים הכי נקי בעולם, באמת, אבל הם ברמה ירודה מאוד מבחינת הבנת החוקה".

על התגובה בהתכתבות מול יריב טפר: "ברור שאני מצטער. עמדתי לדין, אבל נאמר לי במהלך ההתכתבות שאני מאמן כושל עם אפס הישגים. אני רק מאמן 30 שנה והעליתי פעמיים את קרית שמונה ליגה. אני לא יכול לשנות סדרי עולם, כי מתברר שאין הרבה מה לעשות. דיברת, דיברת, דיברת. צד אחד קיבל עונש, הצד השני יוצא חופשי, אבל בשורה התחתונה לא יהיה שום שיפור ושום כלום".

לקראת מלחמת העולם ביום שני מול רמה"ש: "אנחנו הולכים לתקופה לא קלה. יש את רמה"ש, ואז נתניה, ואז אחי נצרת. אנחנו נמצאים בשלבים האחרונים של חיזוק שאנחנו רוצים להביא. הבלם, קופי, מקווה שיעבור בבקרה. יש בעיות תקציב כאלה ואחרות. ננחית פה זר נוסף, אם בעמדה של החלוץ או הקשר. אני מקווה שפדרו יגיע. אנחנו צריכים להתרכז במה שיש לנו, ולא במה שאין לנו".

 


השאר תגובה