27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית ענפים נוספים ב-2.2.17: "יום ללא רעב" ה-3 יוצא לדרך!
22 ינואר 2017 מאת  זיו אמויאל

ב-2.2.17: "יום ללא רעב" ה-3 יוצא לדרך!

אחד מכל שלושה ילדים בישראל הוא ילד רעב. מה זה אומר בדיוק? איך בני הנוער מתמודדים עם הנתונים הכואבים הללו? ומה עוד אפשר לעשות? גם השנה, בפעם השלישית ברציפות, יקיימו תלמידי כפר הנוער ויצ"ו 'ניר העמק' את "יום ללא רעב" - במסגרתו ימכרו עסקים דברי מזון ב-2 שקלים בלבד!


לאור הנתונים המדאיגים הממשיכים להתפרסם בשנים האחרונות שמהם עולה כי למעלה מ-800 אלף ילדים ובני נוער במדינת ישראל חיים מתחת לקו העוני, החליטו נציגי מועצת התלמידים בכפר הנוער הוותיק, ויצ"ו ניר העמק שליד עפולה, להמשיך את המסורת שהתחילו לפני 3 שנים וימשיכו לקיים את הקמפיין החברתי הייחודי שיזמו שמטרתו להעלות את המודעות לגבי המצב העגום שלא משתנה.

"לא יכול להיות שבישראל יחיו כל כך הרבה ילדים עניים ורעבים. החמור הוא שהנתונים לא משתנים כלל, נהפוך הוא. המצב רק מחמיר לצערנו. אנחנו מתיימרים להיות מדינה נאורה ומתקדמת ונתון כזה עגום לא ייתכן במדינה כמו ישראל", אמר עופר מתיתיהו, יו"ר מועצת התלמידים בכפר. "מקבלי ההחלטות פשוט מתעלמים מזה לאורך השנים. הם מדברים על הכול כמעט, ומעדיפים להתעלם ממה שבאמת חשוב", הוסיפה חן רודיטי, נציגת המועצה.

לשיא יגיע הקמפיין כאשר ביום חמישי ה-2/2/17 יתקיים באזור עפולה והעמקים "יום ללא רעב" במהלך היום הזה, כמידי שנה, ימכרו בעלי עסקים שונים מנות מזון במחיר סמלי של 2 ₪ בלבד לכל תלמיד. נציגי מועצת התלמידים של ויצו ניר העמק עוברים בימים אלו בין חנויות לממכר מזון, בתי קפה ומסעדות ומגייסים אותם לטובת המטרה החשובה הזאת.

עד כה הצטרפו למעלה מ-20 בתי עסק והודות לדף הפייסבוק הפורה שמפעילים בני הנוער, מצטרפים עוד ועוד עסקים למיזם. "יש גם מלא אנשים שמוכנים לתרום לנו כספים ואנחנו מודים בנימוס לכולם. אין לנו צורך בכסף. אנחנו בסך הכול רוצים שאנשים יעצרו לרגע ויחשבו על הילדים הרעבים. אנחנו לא נצליח להשביע את כולם אבל כן נשתדל להעלות את זה לסדר היום, להעלות את המודעות זאת המטרה", כך לדברי היו"ר מתיתיהו. "אני מאד גאה בבני הנוער שלנו כאן ב ויצ"ו ניר העמק.

האכפתיות, הדבקות המטרה שהציבו לעצמם והעשייה החברתית שלהם למען בני נוער אחרים, היא חינוך ערכי אמיתי וחלק מלמידה מעשית משמעותית", סיכמה אסתי כהן, מנכ"לית הכפר. השנה יתקיים "יום ללא רעב" גם במגדל העמק ובשלב זה מביעים התעניינות מועצות תלמידים נוספות ברחבי הארץ באפשרות לקיים אותו בגיזרתן.
השאר תגובה