29יוני2017

אתם כאן: עמוד הבית עירוני טבריה ייעוד החיים: להרוס כל חלקה טובה
26 דצמבר 2016 מאת  זיו אמויאל

ייעוד החיים: להרוס כל חלקה טובה

ימים לפני אחד המשחקים הכי חשובים של עירוני טבריה העונה, השקט התעשייתי שאילן סויסה ביקש בתחילת העונה כדי שהקבוצה תצליח - מופר בצורה גסה, דווקא ע"י ראשי המועדון. על התקרית המביכה במשחק האחרון, והשאלה הכי חשובה: למה אף אחד לא קם כבר לעשות סדר בבלאגן? דעה


שחקני טבריה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט) שחקני טבריה (צילום: אבי רביבו צילום ספורט)

אילן סויסה העלה בשבועות האחרונים את רף האמינות שלו במאות אחוזים. חס וחלילה שלא היה אמין עוד לפני, אבל תחילת העונה של טבריה גרמה ללא מעט אצבעות רועדות בכל הקשור לאן פניה של הקבוצה מועדות. כשסויסה ביקש את הזמן לעשות את הדרך, היו את אלו המצקצקים שטענו כי 'שוב הביאו לנו מאמן צעיר וזול, שיהיה בובה של זוהר יצחק ואנחנו נאכל את הלב בסוף', ומצד שני היו את התומכים שהסבירו 'מביאים לנו מאמן חדש, פירק קבוצה שלמה ובונה אותה מחדש, כוחות רעננים, בלי שמות, עם עמודי תווך כאלה ואחרים, ועם חדר הלבשה טוב. מה אתם רוצים? תתנו את הזמן'.

הזמן בסופו של דבר ניתן, וסויסה (וכמובן גם השחקנים!) הוכיחו ביחד שהיה שווה לחכות. בתום המחזור ה-13 וימים ספורים לפני המשחק המרכזי של המחזור ה-14 שבו תתארח טבריה בעכו אצל הפועל 'רובי שפירא' (שישי, 13:00), תראו לאן טבריה הגיעה כבר. היא במקום השישי עם 20 נקודות. הפסד אחד (!!) בתשעת המשחקים האחרונים, שלושה ניצחונות רצופים בלי לספוג שער (תשבוחות לעדי תדמור ולמשחק ההגנה של טבריה) והמילה שמאמנים הכי אוהבים להשתמש בה, ה'דרך', כבר באמת נראית לעין. עכשיו ההמשכיות חשובה, ואין במה יותר טובה מאשר מול השנייה בטבלה שבאה, גם היא, בפורמה נהדרת.

אבל לא באנו לדבר כאן על התוצאות וההישגים והכיף, והכל כמובן מבורך וחשוב שיהיה. באתי לדבר על הסכנה הממשית שעומדת לפתחה של עירוני טבריה - והיא, בלי להאמין, מה שקורה מחוץ לדשא. בטח כבר קראתם על התקרית המביכה שהתרחשה בסוף השבוע, שעה שראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד, נכנס למשחק מול הפועל כפר כנא משער השחקנים, כשיחד איתו חבר ההנהלה (הלכאורה לשעבר), ירון דוד. מי שכבר חיכה ב'עיני חתול' למפגש הזה היה כמובן זוהר יצחק, ששלח לכאורה מסרים ימים לפני ש'אם ירון דוד ייכנס דרך שער השחקנים ולא ייכנס מהיציע כמו אחרון האוהדים, יהיה בלאגן'. אז ירון בא עם ראש העיר. חשב שזה איכשהוא יסגור לזוהר יצחק את הפה. אבל הוא טעה. וזוהר שטף אותו בדיבור הכי נמוך שיכול להיות, עם הקללות, והגידופים. וזה פשוט גועל נפש. אפילו ראש העיר לא ידע מה לעשות מרוב בושה.

א. ירון דוד לא יכול לעשות מה שהוא רוצה. אם החלטת שאתה מתפטר, ופתאום החלטת שאתה חוזר - יש דרך. אל תעשה את זה ארבעים דקות לפני משחק ליגה, כשרשמית (אתה החלטת) אתה לא בעל תפקיד במועדון.
ב. זוהר יצחק - הבחור הכניס את שני חבריו הטובים, אנשים מצוינים כמו מאיר אמזלג ואשר לוי, להנהלת המועדון, ובעזרתם גם סידר קצת כסף וקצת משכורות לקבוצה. אבל זוהר!! אתה יכול (וחייב) להפסיק לרדת כ"כ נמוך. אולי תירגע כבר? מה קרה, חדרי ההלבשה זה הכור האטומי? תפסיק לתת לאגו המטומטם להשתלט עליך. תדע להתנהג כמו בן אדם שהוא רמה אחת מעל אנשים אחרים.
ג. יוסי בן דוד - ליבי ליבי איתך, לא על מה שקורה בקבוצת הכדורגל, אלא על מה שקורה בעיר הכי קשה לניהול בישראל. אמיתי. מאחל לך הצלחה בכל שאר הדברים האחרים, אבל כאן חייב לקום אדם (שהוא אתה) ולעשות סדר. זה לא יכול להיות שהקבוצה תתנהל ככה. ואקמול לא יעזור כאן. מה הכוונה.. אי אפשר לעשות סולחה בין השניים האלה ולקוות שהכל יהיה בסדר. כי כלום כבר לא יהיה בסדר. כל דקה שעוברת תפגע בקבוצה.
ד. מול כל הבושה הזאת שהלכה שם בחדרי ההלבשה, טבריה עוד איכשהוא ניצחה, אבל לאורך זמן זה לא יספיק. ולא להאמין שאם תקראו כתבות שלנו מ'בסט-בול' מהימים שהקמנו את האתר הזה לפני 6 שנים כמעט, תראו את אותה הגברת ורק בשינוי אדרת. פשוט בזיון אמיתי..

השאר תגובה