27יולי2017

אתם כאן: עמוד הבית עירוני טבריה כמעט עקיצה לפני הפגרה: 0:0 בין הפועל 'רובי שפירא' לעירוני טבריה
30 דצמבר 2016 מאת  נמרוד כץ וזיו אמויאל

כמעט עקיצה לפני הפגרה: 0:0 בין הפועל 'רובי שפירא' לעירוני טבריה

זה היה אמור להיות אחד המשחקים האדירים של העונה הנוכחית, אבל במקום זאת קיבלו 300 הצופים שהגיעו ל'טוטו' עכו מפגן חלש של שחקני שתי הקבוצות, פנדל מוחמץ של עידן וייצמן (שלישי העונה), שני מורחקים, תצוגת שיפוט לא טובה של בן שוחט וחלוקת נקודות רגע לפני פגרה ארוכה.. 


0:0 מאכזב. שחקני רובי וטבריה (צילום: עודד חסין) 0:0 מאכזב. שחקני רובי וטבריה (צילום: עודד חסין)

לאלבום התמונות המלא של הצלם, עודד חסין, לחצו כאן: https://www.facebook.com/pg/odedphoto/photos/?tab=album&album_id=1862161667361169

כ-300 צופים הגיעו בצהרי שישי לעכו, למשחק בו אירחה הפועל רובי שפירא חיפה את עירוני טבריה, במסגרת המחזור ה-15 של ליגה א צפון, שגם סגר את הסיבוב הראשון. חיפה הגיעה למשחק אחרי נצחון קטן וחשוב על צעירי כפר כנא, שהקנה לה את המקום השני, מרחק 2 נקודות מהמוליכה חדרה. טבריה הגיעה גם היא אחרי רצף משחקים מוצלח: 3 נצחונות, 8 שערי זכות ו-0 שערי חובה, רצף שהביא אותה למקום השישי טרם פתיחת המחזור.

חיפה פתחה עדיין עם שלומי איטח בשערה, היות והצוות המקצועי עדיין לא הצליח להחתים שוער במקומו. במחצית הראשונה לא נרשם משחק גדול, אבל חיפה הייתה מעט יותר מסוכנת. בדקה ה-4 מתפרצת של בוארון, שהשאיר לבן עשור, שבעט לשער אך לא למסגרת. בדקה 19 אחמד תאמר נפצע בצורה קשה והוחלף על ידי בהאא חלבי. ההזדמנויות של חיפה המשיכו, ובדקה ה-25 בן עשור נשלח לרחבה וניסה להקפיץ מעל השוער, שקלט. בדקה ה-29 שוב בן עשור בבעיטה שטוחה מחוץ לרחבה, שחלפה בסמוך לקורה. לקראת סיום המחצית, השליטה עברה לטבריה, אך היא לא הצליחה לתרגם את זה לשערים. צמד בעיטות חופשיות של הקבוצה הסתיימו בלא כלום.

את המחצית השניה פתחה טבריה טוב יותר, והגיעה למספר הזדמנויות עם פתיחתה: בדקה ה-47 היא הגיעה למצב טוב, אך הבעיטה הלכה מעל השער, ובדקה ה-49 אושרי טויל נשלח מול השוער, אך הבלם הקדים אותו לפני ששחרר בעיטה והוציא לקרן. חיפה נזכרה לשחק, ובדקה ה-53 הרוש הרים, אך בוארון נגח החוצה. בדקה ה-31 נפסק פנדל הזוי לזכות טבריה: שחקן הגנה חיפאי סיפק גלישה חוקית לחלוטין לכדור, הכדור פגע בחלוץ, שנפל. הכדור יצא החוצה, ופנדל נפסק לזכות טבריה. מהומה רבה הייתה במגרש, אך שלומי איטח התעלם מכל הבלגן, והדף את הבעיטה החלשה של ויצמן. בנסיון להשתלט על הכדור החוזר, גלש אהוד מערבי הטברייני לגופו של איטח עם שתי הרגליים, וראה את הכרטיס האדום. בשלב זה בן שוחט, השופט, סיפק שלושה מקרים שבהם קיפח בצורה קשה את שתי הקבוצות. ראשית, לא היה פנדל כי המגע של הבלם החיפאי היה עם הכדור ולא עם השחקן. שנית, שוחט הרחיק בטעות בשורות טבריה את מועמר קראקרה ולא את אהוד מערבי שגלש לאיטח - סוגיה שהתבהרה בבירור מתמונות הצלמים במגרש. קראקרה, בצדק מבחינתו, השתולל וסירב לצאת מהמגרש עד שהוצא מכר הדשא ע"י חבריו. ושלישית, קטעי הוידאו משידורי הפייסבוק הנהדרים של "חוג אוהדי הספורט" של עירוני טבריה מוכיחים בבירור - שוער רובי שפירא, שלומי איטח, התקדם כשני מטרים מקו השער בזמן הפנדל - יציאה לא חוקית, והשופט שוחט היה חייב לשרוק לפנדל חוזר. 

אחרי ההרחקה, חיפה כצפוי השתלטה על המשחק, והרבתה להגיע למצבים, אך גם להחמיץ: בדקה ה-72 הרמה של הרוש משמאל, בן עשור נגח החוצה. בדקה ה-73 סעיד בעט מעל השער. בדקה ה-77 בראון בעט שטוח מרחוק, תדמור קלט. בדקה ה-85 נרשם שוויון במספר המורחקים, כשסאמר ווהב הורחק בצהוב שני, בפעם השנייה העונה. המצב הטוב ביותר של חיפה במשחק הגיע בדקה ה-94, כשבעיטה חופשית ישירה ממצב קורץ נפסקה לזכותה. שמעון הרוש לקח את הבעיטה, ונעץ אותה במשקוף. קצת לפני פלט עוזר מאמן 'רובי' ליאור כהן דברים לעבר השופט, שוחט, והורחק מהמגרש. 

שתי הקבוצות ירדו מאוכזבות מכר הדשא. חיפה החמיצה הזדמנות לעקוף את חדרה, שסיימה גם היא בתיקו, אך מצד שני גם לא הפסידה את המשחק. טבריה יכולה להצטער על הפנדל המוחמץ. חיפה נשארת מרחק 2 נק' מהמוליכה חדרה. טבריה נשארת במרכז הטבלה. הליגה יוצאת לפגרה של שלושה שבועות. במחזור הבא חיפה תתארח אצל מ.ס. טירה, אותה ניצחה בסיבוב הראשון 0:2. טבריה תתארח במגרשה של מכבי דלית אל כרמל, אותה ניצחה בסיבוב הראשון 0:2 גם כן.

 


השאר תגובה